Klik og se annoncen

Vinderliste

Følgende 2 konditioner gælder alle gevinster medmindre det er specificeret anderledes.

• Gevinster skal afhentes hos:

Vestsjællandske Distriktsblade
Nytorv 10, 1. sal – 4200 Slagelse

• Gevinster skal afhentes senest 2 måneder efter trækningen.

Alle biografbilletter sendes direkte til vinderne.

VINDERE AF GAVEKORT I FEBRUAR MÅNDES MAD & OPLEVELSER KONKURRENCE

GAVEKORT TIL:
SLAGTER THOMSEN

Charlotte Andersen, Kildemarksvej 7, Slagelse
Gubbi Christensen, Valbygårdsvej 23D, Slagelse
Elsebeth Jacobsen, Fruegade 28B, Slagelse
Hanne Jensen, Fredensvej 11, Fuglebjerg

VINDERE af gavekort i januar måneds Mad & Oplevelser konkurrence

SHANGRILA
Gitte Broholm, Poppelvej 6, Vemmelev
Asger Hachmann, Rolighedsvej 6, Slagelse
Jan Christensen, Mosevej 20, Slagelse
Inge Devantier, Slotsvænget 35, Slagelse

RESTAURANT SIANG JIANG
Eva Andersen, Skovvejen 79, Slagelse
Lise Paulsen, Rådhuspladsen 4, Slagelse

VINDERE AT GAVEKORT I DECEMBER MÅNEDS MAD & OPLEVELSE KONKURRENCE

REST. SUPER BOWL & GOLF CENTER
E Holm, Jasminvej 23, Slagelse
Ann-Marie Hansen, Fruegade 35B, Slagelse
Hanne Nielsen, Grevens Træer 19A, Korsør
Jesper Øvad, Færøvej 17, Dianalund
Conny Madsen, Violvej 152, Korsør
Lotte Nielsen, Valbygårdsvej 50, Slagelse
Anne Rønne, Kirkevænget 24, Slagelse

SHANGRILA
Ellen Giese, Tværstenen 20, Gørlev
Sonja Emborg, Torvegade 29, Slagelse

RESTAURANT GUO HUI
Dorte Jørgensen, Søhusevej 30, Skælskør

Vinderne fra JULEKONKURRENCEN Find julemanden i Uge Nyt og vind lækkerier til julen.

Vinderne fra uge 51:

Vinder af juleænder:
Charlotte Kristensen, Oklahomavej 7, Slagelse
Bente Nicolaisen, Guitarvej 1 , Slagelse

Vindere af flæskesteg:
Helle Larsen, Silkeborgvej 44 , Slagelse
Ingrid Olsen, Bragesvej 35, Korsør

Vindere af rødvin:
Lene Larsen, Enghavevej 217 , Vemmelev
Magnus Pil, Irisvej 2, Slagelse

Tillykke til vinderne, og Tak til alle som har deltaget i konkurrencen.
Vinderne har fået besked direkte.

JULEKONKURRENCE VIND LÆKKERIER TIL JULEN VINDERE UGE 50

JULEAND
Sonja Christensen, Astersvænget 6, Dalmose
Oliver Sørensen, Herthalund 36, Slagelse

FLÆSKESTEG
Silpa Olsen, Tyreengen 32, Korsør
Charlotte Jørgensen, Venemosevej 2, Slagelse

RØDVIN
Edith Lie, Sorøvej 62, Slagelse
Max Kristensen, Byvangen 81, Slagelse

Vindere uge 49 i julekonkurrencen ”Vind lækkerier til julen”

Vindere af JULEAND
Henrik Andersen, Venemosevej 2, Slagelse
Connie Devantier, Violvej 45, Korsør

Vindere af FLÆSKESTEG
Jette Andersen, Parkvej 4D, Skælskør
Jesper Sørensen, Frankrigsvej 11, Slagelse

Vindere af RØDVIN
Anni Christensen, Holbækvej 21E, Slagelse
Henning Thomsen, Færøvej 8, Slagelse

JULEKONKURRENCE - VIND LÆKKERIER TIL JULEN VINDERE UGE 48

JULEAND
Kirsten Madsen, Slotsvænget 39, 4200 Slagelse
Anne Gro Hansen, Svendsgade 4E, 4200 Slagelse

FLÆSKESTEG
Jette Bodekær, Klokkestøbeegade 28, 4200 Slagelse
Maj-Britt Christiansen, Valmuevej 19, 4200 Slagelse

RØDVIN
Lene Abrahamsen, Bondesager 39, 4220 Korsør
Alex Szymanski, Banehegnet 7, 4200 Slagelse

VINDERE AF GAVEKORT I NOVEMBERS MAD & OPLEVELSER´S KONKURRENCE

REST. SUPER BOWL & GOLF CENTER
Nina Jørgensen, Mistebjergvej 9, Munke Bjergby
Tim Phister, Nyvej 24, Korsør
Gert B. Hansen, Magleby Ravnemark 27, Skælskør
Gitte Brix Petersen, Ærøvej 5 , Slagelse

SLAGTER THOMSEN
Niels Prüsse Nielsen, Glarmestervej 23, Slagelse
Tove Jensen, Egebjergvej 82, Sørby, Slagelse
Anny Birch Nielsen, Jernbanegade 4D, Slagelse
Maria Nielsen, Ribisvej 3, Slagelse

MUSHOLM FERIE-SPORT-KONFERENCE
Peter Madsen, H.P. Hansen Plads 3, Slagelse
Anni Hansen, Slotsvænget 25 , Slagelse
Erik Frederiksen, Mosevænget 29, Boeslunde
Kirsten Nielsen, Langeklinten 22D, Omø

MAD & OPLEVELSE VINDERE FRA OKTOBER

REST. SUPER BOWL & GOLF CENTER
Søren Dantoft, Skolevej 10, Vemmelev
Silpa Pinto, Tyreengen 32, Korsør
Grethe Knapp, Gartnerhaven 45, Skælskør
Mariann Bjerrehøj, Garvergårdsvej 30, Slagelse

OSTEBØRSEN
Gunda Frederiksen, Sønderupvej 37, Boeslunde
Ingrid Rasmussen, Thistedvej 48, Slagelse
Jannie Ø. Andersen, Grønlandsvej 7, Slagelse
Susanne Andersen, Vestervang 10, Slagelse

VINDERE AF GAVEKORT I MAD & OPLEVELSER SEPTEMBER

REST. SUPER BOWL & GOLF CENTER
Leif Erik Hansen, Mathiesensvej 23, Korsør
Arne Jensen, Belgiensvej 7, Slagelse
Lise Friberg, Halsebyvej 34, Korsør
Rita Madsen, Stationsvej 3, Vemmelev

VINDERE I MAD & OPLEVELSER I AUGUST MÅNED

REST. SUPER BOWL & GOLFCENTER
Nadja Jensen, Saxogade, Sorø
Carsten Rud Hansen, Joachimsvej, Slagelse
Gitte Jensen, Jupitervej, Slagelse
Rosa Olsen, Fiskergade, Korsør

VINDERE af gavekort i juni måneds konkurrence

REST. SUPER BOWL & GOLF CENTER
Bente Nielsen, Liselundvej 19, Sorø
Inge H. Jacobsen, Østerled 20, Gørlev
Lene Olsen, Byvangen 65, Slotsbjergby, Slagelse
Karin Østergaard, Vollerupvej 38, Gimlinge, Slagelse

SLAGTER THOMSEN
Michella Hansen, Tronagervej 36, Boeslunde
Henriette Andersen, Rådyrvænget 12, Slagelse
Lili Hansen, Garvergårdsvej 50, Slagelse
H. Wibe, Slagelsevej 20, Fuglebjerg

VINDERE I MAD & OPLEVELSER I MAJ MÅNED

REST. SUPER BOWL & GOLFCENTER
Helen Duedahl Andersen, Krogagervej, Sorø
Marianne Holst, Byskov Alle, Slagelse
Linette Hougaard, Rudsgade, Ruds Vedby
Berthe Kjæmpe, Vestre Ringgade, Slagelse

VINDERE I MAD & OPLEVELSER I APRIL MÅNED

REST. SUPER BOWL & GOLF CENTER
Palle Blom Hansen, Klosterhaven, Sorø
Jørgen B Jensen, Ærøvej, Slagelse
Erik Andersen, Thistedvej, Slagelse
Annie Blach, Gerlevvej, Slagelse

VINDERE I MAD & OPLEVELSER KONKURRENCEN I FEBRUAR MÅNED

REST. SUPER BOWL & GOLF CENTER
Anne-Lise Jensen, Østerbro 35, Slagelse
Rita Madsen, Stationsvej 3, Vemmelev
Jane Lysdal, Fyrendalvej 14, Tornemark, Sandved
Helle Larsen, Silkeborgvej 44, Slagelse

SHANGRILA
Anne Marie Poulsen, Siriusvej 2, Slagelse
Susanne Piil, Sølvagerparken 3, Dianalund
Marlene Nielsen, Fasanhaven 69, Korsør
Henny Petersen, Kongstedparken 1, Slagelse

HELLIG ANDERS KONDITORIET
Grethe Fagerlin, Femøvej 14, Slagelse
Henry S. Hansen, Silkeborgvej 54, Slagelse

SKIPPERKROEN
Hanne Eskegård, Signesvej 12, Slagelse
Birgitte Nielsen, Klostergade 36, Slagelse

SLAGTER THOMSEN
Gitte Lykke, Præstestræde 15B, Skælskør
Freja Hansen, Tunøvej 19, Slagelse
Lo Nexø, Dalsgårdsvej 204, Fuglebjerg
Liddi Hansen, Lillerisvænget 10, Bildsø, Slagelse

MAD & OPLEVELSER – VINDERE FRA JANUAR

REST. SUPER BOWL & GOLF CENTER
Kirsten Pedersen, Trekanten, Slagelse
Lis Sørensen, Sct. Pedersgade, Slagelse
Brian Dybbro, Kongstedparken, Slagelse
Jesper Andersen, Byvangen, Slagelse

SHANGRILA
M. Wartho, Dådyrvej, Sæby, Høng
Nadja Hansen, Mosevænget, Sorø
Tobias Gudtmann, Klostergade, Slagelse
Helle Jørgensen, Kalundborgvej, Slagelse

MAD OG OPLEVELSER VINDERE DECEMBER

SKIPPERKROEN

Arne Larsen, Slotshaven, Slagelse
Naja Hansen, Mosevænget, Sorø
Anne Lisbeth Nielsen, Centervej, Høng
Mona Langhorn, Kohejresvinget, Korsør

REST. SUPER BOWL & GOLF CENTER
Edgard Kieger, Ringstedvej, Fjenneslev
Hans Jørgen Jensen, Korsbækvej, Gørlev
Susanne Nielsen, Skælskørvej, Sorø
P. Vejrum, Bondesvænget, Korsør

SHANGRILA
Annette Jakobsen, Grønnebakken, Slagelse
Anne Jensen, Mexicovej, Slagelse

SLAGTER THOMSEN
Ella Bonnichsen, Æblelunden, Slagelse
Birthe Pedersen, Tegltoften, Korsør

CAFE ZIGZAG
Troels Hansen, Tunøvej, Slagelse
Hanne Wilcken, Byskov Alle, Slagelse
Bent Madsen, Stationsvej, Vemmelev
Birgit Nielsen, Klostergade, Slagelse

SKJOLD BURNE
Pia Petersen, Bakkevej, Vemmelev
Inge Petersen, Skovbrynet, Skælskør
Kai Bruhn, Vejsgårdsparken, Vemmelev
Henning Thomsen, Færøvej, Slagelse

SLAGELSE FISKEHUS
Dennis Jensen, Krudthusvej, Slagelse
Kirsten Lund, Benediktevej, Slagelse

VINDERE i Mad & Oplevelse konkurrencen i november

SKIPPERKROEN
Marianne Thomsen, Dyres Kvarter, Fuglebjerg
Kim Walentin, Agerhønevej, Slagelse
Hygiea Rivera Gudtmann, Bredegade, Slagelse
Pia Lyster, Asser Riigsvej, Sorø
Henrik Nielsen, Lille Strandvej, Vemmelev
Annette Pedersen, Tranevej, Korsør
Pia Kieger, Fægangen, Sorø
Ellen Olsen, Nykøbing Landevej, Slagelse

REST. SUPER BOWL & GOLF CENTER

Kirsten Gyldsø, Møllegårdsvej, Boeslunde
L. Villadsen, Linde Alle, Korsør
Fl. Hansen, Lønnevang, Sorø
Inge Mathiesen, Tværvej, Fuglebjerg

SLAGTER THOMSEN
Aase Brohus, Præsteengen. Kr. Helsinge, Gørlev
Christiansen, Præstevangen, Skælskør
Gunhild Hansen, Fruegade, Slagelse
Susanne Larsen, Dalsgårdsvej, Fuglebjerg

VINDERE i Mad & Oplevelse konkurrencen i oktober

SKIPPERKROEN

Kirsten Larsen, Hjorthøjvej, Slagelse
Inge Jensen, Lærkevej, Dalmose
Lissi Jensen, Hjaltesvej, Slagelse
Ove Bager, Molbechs Alle, Sorø
Helle Wibe, Slagelsevej, Fuglebjerg
Conny Hansen, Kongelyset, Slagelse

MEJSNER´S BAGERI
Tove Jensen, Egebjergvej, Sørby, Slagelse
Jørgen Thomsen, Dyves Kvarter, Fuglebjerg

PARADISO KEBAB
Kurt Prüsse, Silkeborgvej, Slagelse
Hanne Petersen, Søparken, Sørby, Slagelse

REST. SUPER BOWL & GOLF CENTER
Inge Gotfredsen, Frejasvej, Sorø
Jes Nielsen, Skælskørvej, Slagelse
Jette Larsen, Holmstrupvej, Slagelse
Betina Devantier, Østervej, Dalmose

ROOTS4
I & J Rasmussen, Thistedvej, Slagelse
Bente Hansen, Algade, Gørlev

SLAGTER THOMSEN
Inga Pedersen, Søndergade, Sorø
Lilli Olsen, Kløverengen, Gørlev
Trine Ringbo, Strædet, Ruds Vedby
Britta Severinsen, Slotsvænget, Slagelse

VINDERE I SEPTEMBER MÅNEDS MAD & OPLEVELSER KONKURRENCE

REST. SUPER BOWL & GOLF CENTER
Jørgen Hansen, Frederiksbergvej 58, Sorø
Lene Buk Lassen, Bagervej 48, Slagelse
Kaja Hansen, Harevænget 111, Slagelse
Jette Bruun, Æblegården 52, Slagelse

ROOTS4
Tommy Hansen, Mosevej 18, Slagelse
Jess Tønder, Søholmparken 28, Slagelse

SLAGTER THOMSEN
Jan Sørensen, Vesterled 38, Slagelse
A.H.Hansen, Søndermarksvej 21, Slagelse
Bente Hansen, Algade 31, Gørlev
Anni Larsen, Jernbanegade 4B, Slagelse

Vindere i juli måneds Mad & Oplevelser konkurrence

Vindere af gavekort til: RESTAURANT SUPER BOWL & GOLF CENTER

Doris Lystrup, Vibevej, Vemmelev
Bente Dahlhof Knudsen, Grevsensgade, Korsør
Kent Hemmingsen Fredensgade, Slagelse
Birthe Jensen, Smedegade, Slagelse